Mount & Blade II: Bannerlord Modları Nasıl Kurulumu Yapılır Ve Yüklenir Rehberi

Bildiğiniz üzere Mount And Blade Taleworlds yani bir Türk yapımı oyundur ve oyunun asıl amacı kalradya diyarında en büyük olmak. Yani bir nevi şuan ki gibi devletler, diplomasi, ticaret vb. şeyler bu oyunumuzda da mevcut, dediğim gibi bu oyun gerçekten çok güzel ve özel bir oyun fakat günümüzde geçen bir oyun değil. 1000 li yıllarda başladığımız oyunda Sturgiya, Khuzait, Vlandiya vb. Soylarından birini seçmemiz gerekiyor ardından kılıç kalkanda kim iyiyse ve savaş yetenekleri kim iyiyse o bu diyarın efendisi oluyor. Fakat oyunu oynarken bazı şeyleri istiyoruz örneğin şöyle dediğimiz çok fazla oluyor “abi şuda olsa çok manyak bir şey olurdu” Evet işte o şeyleri gerçek yapan şeyler MODLAR. Mod yükleme işinde efsane olan nexus mods kendi alanında başka rakibi yok modlarımızı oradan indireceğiz fakat crash hatası alan arkadaşlarımıza da bu yazıda hem vortex üzerinden indirmeyi hemde manuel olarak indirtmeyi ve kurmayı göstereceğiz… Kelle kesme modu mu arıyorsunuz onu da yükleyebilirsiniz. Aradığınız her şeyi sizlere bu yazımızda göstereceğim.

Hem ticarette mod yükleyebilirsiniz otomatik olarak ticarete yarayan modlar var hemde diplomasiyi daha da gerçekçi yapan modları yükleyebilirsiniz sistemini anladıktan sonra mod yüklemelere doyamayacaksınız. Warband’ta olduğu gibi Bannerlord’ta da aynı şekilde Modlar vazgeçilemez bir unsur.

Asıl Mesele Biz Bu Modları Nasıl İndireceğiz Ve Kuracağız?

1-) Vortex İle İndirme Ve Kurulum Yapma

Bannerlord gibi (Skyrim,The Witcher III, Fallout 4, Morrowind) 1.468 Oyuna daha ev sahipliği yapan Nexus Mods kendi yazılımını yaparak artık manuel olarak uğraşmanızı engelliyor. Otomatik güncellemeler, İyileştirmeler gibi bir sürü şeyi otomatik yapan bir yazılım Vortex.

 • Öncelikle Dünyaca Ünlü mod yapma sitemiz Nexus Mods üzerinden mod beğeneceğiz ve kayıt olup o modu vortex üzerinden çalıştıracağız.
 • Bannerlorda mod yüklemek için vortex üzerinden “Games” kısmına girip Bannerlordu bulup “Manage” et diyeceğiz
 • Nexus Modstan mod beğendikten sonra sitede Vortex yazısına tıklayıp indireceğiz.
 • İndirdiğimiz modlar “mods” kısmına düşecek oradan enable edip elevate isterse onuda gerçekleştireceğiz.

2-) Manuel İndirme ve Kurulum

Tekrardan Nexus Mods gibi sitelerden mod yükleyebilirsiniz fakat bunu el ile de yapabilirsiniz işte manuel mod yükleme. Siteye tekrardan giriş yapacağız fakat bu sefer manuel kurulum yapacağız.

 • Site üzerinden mod beğenip onu RAR şeklinde indireceğiz.
 • İçerisinden çıkan dosyayı oyununuzun kurulu olduğu yere girip “Modules” dosyasının içine atmak yeterli olacaktır.
 • Ardından oyunu başlatın ve karşınıza çıkan launcherden modu aktif kılın.

Önemli: Eğer aynı modu 2, 3 defa indirip kurarsanız oyununuz crash verir ve atar.

Önemli 2: Eğer sürüme dikkat etmezseniz oyununuz yine hata verir ve crash verir eski versiyon mu yeni versiyon mu çık dikkat edin!

Önemli 3: Eğer çok fazla mod yüklerseniz hem oyununuz çok kasar hemde çok fazla hata alırsınız. Az ve öz olsun bizim olsun bu arada eğer Fps arttırmak istiyorsanız bu yazımıza bakabilirsiniz Mount Blade II Bannerlord-Fps Arttırma .

Youtube Videom:

9 thoughts on “Mount & Blade II: Bannerlord Modları Nasıl Kurulumu Yapılır Ve Yüklenir Rehberi

 1. Flex3N dedi ki:

  GÜZEL BİR SİTE OLMUŞ YAZI DA İYİ TEŞEKKÜRLER.

 2. Haktan Çetin dedi ki:

  Kardeşim başarılı bir Yazı olmuş adım adım uyguladım ve oldu modu bir türlü kuramadım 1 haftadır uğraşıyordum aynı sorunu sende yaşamışsın çözmüşsün sen birtanesin bundan sonra sayfanın bir takipçisiyim

 3. Esra dedi ki:

  yazı o kadar akıcı, açıklayıcı olmuş kiii. fotolarla anlatman daha da açıklayıcı olmuş. emeğine sağlık 🙂

  1. Çok teşekkür ederim güzel düşüncelerin için canımsın 🙂 <3

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: