Mount & Blade II Bannerlord En İyi Krallıklar

Bannerlord En İyi Krallıklar hangileri diye merak ediyorsanız ToxicPlayer olarak sizlere bunu aratşırıp sunduk işte en iyi krallıklar…

Mount & Blade II Bannerlord En İyi Krallıklar

Bannerlord Nedir ?

Mount And Blade Bannerlord Taleworlds tarafından PC için geliştirilen aksiyon strateji oyunudur. Fakat Mount And Blade Warband ‘ın 200 yıl öncesinde geçen oyun ön bölüm niteliğindedir. Aynı zamanda serinin diğer oyunları gibi strateji ve sandbox oynanışı temel almaktadır.

Bannerlord tek oyunculu ve aynı zamanda çok oyunculu modları içermektedir. Tek oyunculu oynanış ”KRALDYA” adlı kıtada İmparatorluğun iç savaş döneminde geçmektedir. Üç ayrı taht iddiacısı arasında bölünen İmparatorluğun haricinde 5 ülke daha bulunmaktadır aynı zamanda her ülke birbiriyle çekişme içerisindedir.

Hadi Hepbirlikte En İyi Krallıkları İnceleyelim ve sıralayalım:

Bannerlord En İyi Krallıklar :

1. VLANDİYA

Krallık Bonusu : Askerler savaşlardan %20 daha fazla EXP yani tecrübe puanı kazanırlar.

Vlandiya Krallığı, sizi oyunda en fazla toprağa sahip olan krallık olarak başlatır. Fakat dağılmaya müsait bir yapıda oyuna başlarsınız. Eğer sınırlarınızı düşman tehditlerinden korumak ve toprak bütünlüğünü bozmamak için savaşacaksanız Vlandiya sizin için en iyisi.

2. BATANYA

Krallık Bonusu: Ormanlarda %10 Daha az yavaşlarsınız.

Batanyalılarda ise Britanya’nın yerleşimcileri keltlerden esinlenilmiştir. Yüksek ve tepe bölgelerde ve aynı zamanda yoğun ormanlarda yaşarlar. Fakat Vahşi batanya halkı kale savaşları ve fetih konusunda pekte iyi değillerdir. Ama güçlü ve acımasız gözü dönmüş savaşçıalrı oyunun en güçlü savaşçılarındandır.

Ordusunu Çift elli baltalı savaşçılar ve yetenekli okçular oluşturmaktadır.

3. KUZAİT

Krallık Bonusu: Sefer haritasında atlılar için %10 hız bonusu.

Size en çok tanıdık gelecek krallığa geldik. Kuzaitleri warband’dan tanımlayacak olursak kergitler diyebiliriz. At üstünde doğan bu halk, Asyadaki Moğollardan ve Türk kabilelerinden esinlenerek tasarlanmıştır.

Eğer at üstünde okçuluk gibi savaş tekniklerini seviyorsanız bu bozkırlar tam sizin için.

Fakat Ordusunun Çoğunluğunu atlı birlikler ve okçular oluşturmaktadır.

4. İMPARATORLUK

İmparatorluk bonusu: Şehir projelerine, sur onarımlarına ve aynı zamanda kuşatma silahlarına %20 inşaat hızı bonusu.

Roma İmparatorluğu’ndan esinlenilmiştir bundan dolayı bu imparatorluk şehirlerinde, geleneklerinde aynı zamanda ordusunda bu izleri taşıyor. İmparatorluk şehirler için bin yıllık gelişme sayesinde oyundaki en zengin ve üretken yerleşimleri diyebiliriz. Aynı zamanda yine bin yıllık deneyimleri, disiplin ve gelişmenin sonucu olarak diğer kültürlere göre avantajlı durumdalar.

Bizans’ın ağır zırhlı süvarilerinden esinlenilmiş katafraktlar ise imparatorluğun en önemli gücü oluyorlar.

5.ASERAY

Krallık Bonusu: Kervan oluşturmak %30 daha ucuz fakat %10 daha az ticaret gelir kaybı.

Aseraylar, yaşadığı çöllerden de anlaşılacağı üzere çoğunlukla arap ve afrika ülkelerinden esinlenilmiştir.

Çölde yaşıyor olsalarda bunun sonucunda birçok ticaret bölgesi ve büyük yerleşkelere sahipler. Aseray ordusu mızrak kullanan piyadeler ve hızlı arap atlarına sahip süvarilerden oluşur. Ordu yapısı dengeli ve tüm silahları kullanabilirler.

6. STURGİYA

Krallık bonusu: Karlı topraklarda %20 daha az yavaşlar.

Sturgiya’lılar kuzeyde soğuk ormanlarda yaşayan aynı zamanda soğuğa dayanıklı insanlar ve savaşçılara sahiptir. Fakat tahmin edebileceğiniz üzere Slav ırkından ve vikinglerden esinlenerek oluşturulmuş bir ırktır. Sturgiya için warband oyunun nordları demek hata olmaz. Fakat nordlardan farklı olarak sturgiya ordusu atlı askerlere sahiptir.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Paylaşımlarımız!

Bannerlord En İyi Modlar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: