Mount & Blade II: Bannerlord Krallık Kurma Rehberi

Mount & Blade 2 Bannerlord krallık kurma hakkında pek bir bilgi maalesef bulunmuyor. Oyun içinde gelişmeniz yıllarınızı alabiliyor ve çok emek harcamanız gerekiyor. Gerekli emekleri verdiğinizi varsayıyorum peki krallık kurma yolunda yapmanız gerekenler neler? Gelin beraber bakalım…

bannerlord krallık kurma

Bannerlord Krallık Kurmak İçin Yapmanız Gereken Şeyler;

Öncelikle oyuna başladığımız zaman “Görevler” kısmında klanını kur görevini görürüz. Her şeyden önce Klanımızı kurup bu görevleri yapmamız gerek. 1000 Dinar yaptıktan sonra ve 20 adamla gezmeye başladığınız zaman anlayacaksınız ki askerler çok para yiyor.

Oyuna ilk başladığınız zaman öncelik hedefiniz hiç bir krallığa girmeden Atölyeler ve Kervanlar oluşturmaktır. Eğer isterseniz Atölye Rehberimize Bakabilirsiniz.

Ekonomiyi iyileştirmek o kadar da kolay olmayacak belki de oyunda yıllarınızı geçireceksiniz fakat yılmayın ve böyle devam edin. Ardından yapacağınız sistem şu olmalı hangi krallık zayıfsa ordunuzu güçlendirdikten sonra o krallığa savaş açıp kale almak olacaktır.

Diyelim ki Kaleyi de aldınız bundan sonra yapacaklarımız ise krallık kurma olacaktır.

Bannerlord Krallık Nasıl Kurulur

Fakat başka bir seçenek olarak şunu da deneyebilirsiniz. Bir krallığa gidip yine aynı şekilde kervan ve atölyelerden elde edeceğiniz gelir ile hızlı bir şekilde gelişebilirsiniz. Fakat dikkat edin krallığa bağlı olduğunuz için kendi krallığınızı ilan ederken. Bağlı olduğunuz krallığa isyan etmeniz gerekecek.

Bannerlord Krallık Nasıl Kurulur?

Bannerlord Krallık Kurma için 2 şansınız bulunmaktadır hikayeye göre gittiğiniz zaman ya İmparatorluğu yüceltmeye devam etmek için bir krallık kurarsınız. Ya da imparatorluk karşıtı bir krallık kurarsınız fakat dikkat edin ve bunu iyi seçin. Çünkü oyunumuzda alacağımız her karar ilişkileri zedeliyor veya yükseltiyor.

Asker sayınızı 100 yaptığınız zaman ve Klan Seviyenizi 4 Seviyeye çıkarttığınızda krallık kurmanın. İlk iki görevini yerine getirmiş oluyorsunuz. Diğer 2 görev ise bağımsız bir klan olmak. Ve imparator yerleşkesine veya bir yerleşkeye sahip olmak.

Krallığınızı duyurmak için bu görevleri yaptıktan sonra sahibi olduğunuz kente bir vali tayin edip. Kaleye gidip kalede valinizle konuşup krallık kurmayı istediğinizi söylediğiniz zaman. Artık krallık kurabiliyorsunuz ve artık bir Kralsınız.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: