Mount & Blade II: Bannerlord Para Kazanma Taktikleri Neler?

Mount & Blade 2 Bannerlord Para Kazanma Taktikleri nelerdir. Bannerlord oyununda çok zaman harcamış ve oynamış biri olarak şunu sizlere söyleyebilirim. Para kazanma hakkında bu yazıda her detayı bulabileceksiniz. Bannerlord Türk yapımı bir oyun olup Taleworlds şirketi tarafından yapılmıştır. Peki bu oyunda para kazanmanın detayları tam olarak nelerdir? Detaylara gelin isterseniz geçelim..

Bannerlord Para Kazanma

Turnuvalara Katılın

Doğru duydunuz. Turnuvalara katılarak şanınıza şan şöhretinize şöhret katarken cebinize de para katın. Her kazandığınız Turnuva da size bir eşya veriliyor bu eşyanın değeri şu kriterlere göre değişiyor. Eğer katılmak istediğiniz Turnuvanın şehrinde halihazırda lordlar var ise değeri yükselir o eşyanın. Ne kadar çok Lord olursa Turnuvanın yapılacağı şehirde, işte o kadar değerli bir ödül olur.

Bana soracak olursanız şunu kesinlikle yapın. Eğer bir krallıkta derebeyi iseniz lordları etrafınızda birleştirin yani bir ordu kurun. Ve Turnuvanın yapılacağı şehirlere gidip Turnuvalara katılıp büyük ödüller kazanın! Bu sistem paranıza para katacaktır.

Çapulculara Haddini Bildirin

Bannerlord Para Kazanma taktiklerimizin en önemli konusuna gelmiş bulunmaktayız. Çapulcular oyunda sadece en başta oyununuzu zorlaştırsın diye bulunmamakta. Oyunu oynamış ve saatlerimi geçirmiş biri olarak çapulcular olmasaydı vah benim halime derdim.

Çapulculara zaman ayırmak istemiyorsanız bile en azından askerlerinizi saldırtın. Çünkü eğer bunu yaparsanız çapulculardan çıkan ganimet ile güzel bir para elde edebiliyorsunuz yani en azından erzak çıkıyor.

Bannerlord Para Kazanma

Atölyeler

Atölyeler oyunda cidden çok önemli bir yer alıyor. Atöyle aldığınız zaman oyunda hiç bir şey yapmasanız bilene pasif gelir kaynağı elde etmiş oluyorsunuz. Peki sizler de benim gibi hangi şehirde hangi atölye işletilir bilmiyorsanız bundan dolayı sizler için yazdığımız Şehre Göre Atölye Rehberi adlı yazımıza bakın.

Demircilik

Demircilik yaparak sizler de cidden gayet güzel gelirler elde edebilirsiniz. Fakat her yiğidin harcı değildir demircilik bunu belirtmek isterim. Görevler yaparak müşterilinize istedikleri silahları yapıp satarak güzel bir para elde edebilirsiniz. Demircilik Rehberi de yakında gelecektir. Ve şunu da belirtiyim demircilik yeteneği de kasmanız gerekiyor.

Köyleri Yağmalamak

Köyleri eğer yağmalarsanız güzel bir hammadde elde etmiş olursunuz ve değerli eşyalarda kazanabilirsiniz. Fakat köylü ahalisi ile ilişkileriniz belki de hiç düzelemeyecek kadar kötüleşebilir. Masum köylülere dokunmak istemiyorsak bunu yapmayın fakat gözü hiç bir şeyi görmeyen bir liderseniz. Bunu kesinlikle yapın fakat yaparken dikkat edin çünkü o köyün sahibi bundan hoşlanmayacak ve sizi durdurmaya gelecektir.

Bannerlord Para Kazanma

Ticaret Yapın

Ticaret belki de bu yapacaklarınızın en masumu ve en kolay yoludur. Fakat biraz kafa yorup düşünmeniz gerekiyor. Ticaret yaparken bir şehirden aldığınız malı kar ederek başka bir şehre satmanız gerekmektedir. Ticaret için biraz kafa yormak şart fakat eğer ticareti güzel yapabilirseniz ordu kurmadan paranızı elde etmiş olursunuz.

Ordularla Savaşın Ve Kazanın!

Eğer diğer liderlere veya derebeylerine saldırıp kazanırsanız yine ciddi ve güzel eşyalar kazanabilir ve bunları satabilirsiniz. Savaşmak belki de hepimizin eğlenerek yapabileceği para kasma yöntemlerinden biri. Savaşın fakat kazanabileceğiniz savaşlara girin.

Bannerlord

Esir Aldığınız Tutsakları Esir Tüccarına Satın

Savaşlarda aldığımız esirler bizim için aslında bir velinimet neden mi bunu diyorum? Eğer savaşlarda karşı ordudan elit birlikler tutsak edersek bir şehre gittiğiniz zaman “Han” bölgesine gidip “Tutsakları Sat” seçeneğini seçin ve paranıza para katın.

Görevleri Yapmayı Unutmayın

Oyunun en başında Köylerden veya Şehirlerden esnaftan görevler alabiliriz. Görevler cidden çok ama çok önemli. Aldığınız görevleri tamamladığınız zaman güzel bir gelir kaynağı oluyor bizler için…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: