Mount & Blade II: Bannerlord Kervan Kurma Rehberi

Mount & Blade II: Bannerlord Kervan Kurma cidden oyunda ki gelirlerimiz için çok önemli. Eğer büyük bir lider olmak istiyorsanız öncelikle ordunuzu doyurmanız gerekmektedir. Bunun içinde para gerekiyor bizde parayı bu yazımızda Kervandan kıracağız..

Bannerlord Kervan Kurma

Neden Kervan Kurmalıyız?

Öncelikle kendimize bu soruyu sorarak başlamamız gerekli. Neden kervan kurup Ticarete atılmamız gerekiyor. Kesip biçip bütün diyarları almak varken neden ticaret? ben bu konuyu şöyle açıklamak isterim. Güçlü bir lider olmak için ister oyunda olsun ister başka bir yerde öncelikle güçlü bir ekonominin olması gerekir. Gerçek hayatta bile kimse parasız bir şey yapmıyorken oyunda senin ordun senin için neden savaşsın? Tabii ki de belli bir miktar para alabilmek için. Bu yüzden kervanlar, Atölyeler bizim için çok kıymetli. Güçlü bir lider olmak istiyorsak Kervan kurmamız gerekli.

Bu arada sadece Kervan kurmakla yetinmeyip En Çok Para Getiren Atölyelere de bakabilirsiniz.

Sadece para içinde kurmamız gerekmiyor elbette. Eğer esnaf ile aramızın iyileşmesini istiyorsak bu yönteme gidip onlarla konuşabiliriz. Kervan almanın aslında çok fazla yararı bulunuyor işte bu yüzden bu rehberi sizler için yapıyorum. Taleworlds adamdır.

Kervan Kurmanın Bedelleri Var mı?

Her şeyin bir bedeli olduğu gibi Bannerlord Kervan Kurma olayında da bir bedel elbette var. 15 Bin dinar toplayıp sadece 1 kervan için bu parayı vermemiz gerekiyor. Yoldaşlarınızdan birini bu göreve atayıp Kervanı saldırılara karşı daha korunaklı halede getirebilirsiniz.

Şimdi soracaksınız ben bu kadar parayı nereden toplayacağım? cevabı aslında çok basit. Çapulcular neden var oyunda bunu hiç sorguladınız mı? ben size hemen açıklamak istiyorum. Her çapulcuya saldırdığınız zaman bazı giysiler ve yemekler alıyorsunuz. Yemekler ile masraftan kaçınabilir ve giysileri satıp çok yüksek miktarda dinarlar kazanabilirsiniz. Tabii ki bunun can sıkıcı olacağını biliyorum. Fakat bir düşünsenize sadece oyunun başında yapıyorsunuz ve ardından zaten Kervan ve Atölyeler ile olayı ilerletiyorsunuz. Bence çok mantıklı bakın derim.

Bannerlord Kervan Nasıl Kurulur? Detaylı!

Öncelikle yapmanız gereken ilk maddeyi söyledim 15 bin dinara ihtiyacınız var. Ardından bir şehir seçin ve oraya gidin. Gittikten sonra orada ki tüccarla konuşun ve kervan oluşturmak istediğinizi söyleyin. Ardından yapacağınız işlem çok basit parayı verdikten sonra 1 yoldaşınızı feda edin ve paranız varsa saldırıları önlemek için asker yerleştirin.

İşte bu kadar basit! yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: