Valorant Rankları Neler? Kısım Kademesi Nedir?

Valorant

Valorant oyuncularının Valorant Rankları hakkında sordukları sorular aslında oyunun başından beri var. Ayrıca yeni ranklar eklendikçe tüm oyuncular bunları merak ediyor. Ben sizlere bunları detaylı bir şekilde anlatacağım. Ayrıca kısım kademesi nedir ne işe yarar bunlar da bakacağız.

Valorant Rankları Ne İşe Yarar?

Valorant Oyununda ranklar tüm oyunlarda olduğu gibi iyi ile kötüyü ayırt etmek için kullanılır ve karşı tarafa da sizin gibi oyuncu gelmesi için yapılır. Ranklar aslında Valorant oyununda çok fazla olmaya başladı yeni eklenen Yücelik rankından sonra 25 Adet rank oldu oyunda.

Bu bir oyuna göre epey fazla ancak Valorant yetkilileri bunun Demir Ve Gümüş aralığında olan oyuncuları çıkartmak için olduğunu söylediler. Rankları birazdan sizlere zaten açıklayacağım en yüksek rank Radyant, en düşük rank ise Demir.

Bu bilgileri bilmek aslında çok yararlı çünkü hangi rankta olduğunuzu bilmek gerçekten bir güven veriyor. Ben Yücelik 3’teyim şuan ve İmmortal yani Ölümsüz olmaya çok az kaldı. Umarım olabilirim.

Valorant Oyununda ki Tüm Ranklar

En Düşük Ranktan en yüksek ranka göre size göstereyim; Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Yücelik, Ölümsüzlük, Radyant. Evet bunlar oyunumuzda ki tüm ranklar dediğim gibi Yücelik rankı yeni geldi.

Valorant Kısım Kademesi Nedir Ne İşe Yarar?

Kısım kademesi ise bir sezon içerisinde çıktığınız en yüksek rankı gösterir. Bunu her sezon sıfırlandığında 3 maçtı sanırım derecesiz oynayıp rankımızı belirlediğimiz zamanlar oyun giriş kısmında ismimizin yanında çıkar. Ayrıca bir oyuncu kariyerimize baktığı zaman tüm ulaştığımız ranklara sezon sezon bakabilir. Bu sistem oldukça güzel olmakla beraber arkadaşlarımıza hava atıp kendimizi inandırabilmemiz için gerekli bir sistem.

Valorant Hızlı XP Kasma Sistemi

E tabii ki bu kadar mı? hayır. Kısım kademesinde ki çerçeveyi tamamlamanız gerekmekte aksi takdirde örneğin ben Yücelik 1’de olmuşum bu sezon Yücelik 3’te oyun bunu karmaşık gösterir. Ancak çerçeveyi tamamladığımız zaman en son Rankımızı tam olarak gösterir.

Valorant Liderlik Tablosu Nedir?

Valorant kısmında yine “Kariyer” kısmında yer alan Liderlik Tablosu oyunda ki en yüksek ranka sahip olan oyuncuları “Ayrı” olarak gösterir. Bunun E-sporcu olabilmeniz için önemli bir olay olduğunu düşünüyorum ben şahsen. İlk 500’de Radyant oyuncular ve İmmortal oyuncular gösteriliyor diye biliyorum. İlk 10 kesinlikle Radyant oyunculara ayrılmakta gördüğünüz gibi 1.ci BBL takımından bir oyuncu. Buraya ulaşabilmeniz oldukça zor.

Rankınızı Geliştirebilmeniz Adına Çekmiş Olduğum Bir Video;

One thought on “Valorant Rankları Neler? Kısım Kademesi Nedir?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: